Dünya Kupası Maçları Canlı İzle


2022 Dünya Kupası maçları hangi kanalda yayınlanıyor? 2022 Dünya Kupası nerede yapılıyor? 2022 Dünya Kupası maçları ne zaman başlıyor?

 

2022 FIFA Dünya Kupası maçlarını canlı izleyebileceğiniz bağlantıyı içeriğimizin devamında bulabilirsiniz. Dünya Kupası karşılaşmalarıyla ilgili yeni gelişmelere ulaşabilirsiniz. 2022 Dünya Kupası maçları hangi kanalda yayınlanıyor? 2022 Dünya Kupası nerede yapılıyor? 2022 Dünya Kupası maçları ne zaman başlıyor? İşte detaylar…

 

Bu yıl Katar’da gerçekleşen 2022 FIFA Dünya Kupası maçlarını futbolseverler heyecanla bekliyor. 22. defa düzenlenen Dünya Kupası organizasyonu 20 Kasım tarihinde başladı. Bu heyecanlı süreç 18 Aralık 2022 tarihine kadar devam eder. Dünyanın her yerinden futbolseverler ülkelerini desteklemek için Katar’a akın etti.

 

fifa 2022 dünya kupası maçları canlı izle

 

İlk Defa Arap Dünyasında Düzenleniyor

 

Ev sahibi ülke Katar, turnuvalar için 5 farklı şehirde toplam 8 farklı stadyum hazırladı. Bu yılki turnuvalar, Arap dünyasında gerçekleşen ilk Dünya Kupası organizasyonu olma özelliği taşıyor. Son olarak 2002 yılında düzenlenen Dünya Kupası’na Güney Kore ve Japonya ev sahipliği yapmıştı. O tarihten beridir ilk defa bir Asya ülkesinde düzenleniyor.

 

2022 dünya kupası izle

 

Dünya Kupası Sistemi Yenileniyor

 

Katar’da düzenlenen organizasyonunun bir başka özelliği ise 32 ülkenin yer aldığı son Dünya Kupası olması. 2026 yılında düzenlenecek olan bir sonraki Dünya Kupası organizasyonunda bu sayı 48 olacak. Ayrıca genelde Dünya Kupası organizasyonu yaz aylarında yapılırken, Katar’daki sıcaklık yüzünden tarih değiştirildi. Pek çok lig turnuvalar nedeniyle ara vermek zorunda kaldı.

 

fifa dünya kupası canlı izle

 

Dünya Kupası Maçları Hangi Kanalda Yayınlanıyor?

 

2022 FIFA Dünya Kupası maçları şifresiz ve canlı olarak TRT ekranlarından yayınlanacak. TRT 1 ve TRT Spor kanallarını takip ederek turnuva heyecanını yaşayabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanarak TRT 1 canlı izle seçeneğiyle ulaşabilirsiniz.

 

>>>>>>> DÜNYA KUPASI CANLI İZLE <<<<<<<

 

Dünya Kupası Maçları Ne Zaman Yayınlanıyor?

 

2022 Dünya Kupası maçları 20 Kasım tarihi itibariyle başlıyor. 2 Aralık’a kadar grup müsabakaları gerçekleşecek. 2-6 Aralık tarihlerinde son 16 turu maçları, 9-10 Aralık tarihlerinde ise çeyrek final karşılaşmaları oynanacak. 13-14 Aralık tarihilerinde ise yarı finale yükselen takımlar karşılaşacak. Üçüncülük maçı 17 Aralık’ta, Dünya Kupası final karşılaşması 18 Aralık’ta oynanacak.

 

2022 dünya kupası canlı izle

 

Türkiye 2022 Dünya Kupası’nda Var mı?

 

Türkiye 2022 FIFA Dünya Kupası karşılaşmalarına katılma hakkı kazanamadı. Turnuvalarda İngiltere, Almanya, Brezilya, , Hollanda, Fransa gibi güçlü milli takımlar bulunuyor. Bu yılın favorisi ise Arjantin olarak görülüyor.

 

 


22.11.2022