AHBAP Kurucusu Haluk Levent Kimdir?


Şu sıralar merkez üssü Kahramanmaraş’ta gerçekleşen depremin yaralarını sarmak için çalışıyor. Gelin usta sanatçı Haluk Levent’i yakından tanıyalım. Haluk Levent kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır?

 

Haluk Levent sanatçı kişiliğinin yanında hayırsever kimliği ile öne çıkıyor. Türkiye’nin içine düştüğü her zor durumda elini uzatan Levent herkesin gönlünü fethetti. Şu sıralar merkez üssü Kahramanmaraş’ta gerçekleşen depremin yaralarını sarmak için çalışıyor. Gelin usta sanatçı Haluk Levent’i yakından tanıyalım. Haluk Levent kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır?

 

Haluk Levent, 2017 yılında faaliyetlerine başlayan AHBAP isimli platformun kurucusu. AHBAP, kök hücre kampanyaları, öğrencilere burslar, yoksullara yardımlar gibi uğraşlar içerisindedir. Ayrıca her doğal felakette ihtiyacı olan herkesin yardımına koşuyor.

 

Toplumsal sorunlara sürdürülebilir çözümler bulmak için uğraşan AHBAP, şu sıralar depremzedelere yardım için çalışıyor. Haluk Levent önderliğinde yiyecek, giyecek, barınma gibi ihtiyaçların karşılanması için bağış topluyor. Haluk Levent, son yıllardaki çalışmaları sayesinde tüm Türkiye’nin gönlünü fethetmiş durumda.

 

haluk levent nereli

 

Haluk Levent Kimdir?

 

26 Kasım 1968 tarihinde Adana’da dünyaya gelen Haluk Levent, Anadolu rock ve halk müziği sanatçısıdır. Dokuz çocuklu bir ailede doğan Levent, üniversite yıllarında çeşitli bölümlerde kısa süreli eğitimler almıştır. Maddi sıkıntılarından dolayı doğduğu şehri terk etmek zorunda kalan Levent, 1993 yılında ilk albümü “Yollarda”yı yayınladı.

 

1992 yılından bu yana sanat dünyasında olan Levent, şarkıcı ve söz yazarı olarak çalışmıştır. 2004 ile 2017 yılları arasında Neslin Yonarlar evli kalan Levent, bir çocuk babasıdır.

 

haluk levent ahbap

 

Haluk Levent’in Sanat Yaşamı

 

Haluk Levent, 2003 yılına kadar Prestij Müzik ile çalışmıştır. 1995 yılında yayınladığı “Bir Gece Vakti” albümü ile geniş bir tanınırlık kazanmıştır. Hemen ertesi yıl takip eden “Arkadaş” isimli albüm oldukça beğeni almıştır. Prestij Müzik ile ilişkisi süresince Mektup (1997), Yine Ayrılık (1998), Kral Çıplak (2001) albümlerini yayınlamıştır.

 

2002 yılında Popüler Müzik isimli şirketle çalışarak “Kral Çıplak” albümünü yayınlamıştır. 2003 yılında Türkiye Turnesi ve Özel İstanbul Canlı Konseri çalışmalarını paylaşmıştır. Ardından kariyerine Aç Pencereni (2004), Annemin Türküleri (2005), Akşam Üstü (2006), Karagöz ve Hacivat (2009) albümleriyle devam etmiştir.

 

Haluk Levent 2010 sonrasında müzik çalışmalarını azaltsa da asla kopmamıştır. Trilogy (2010), Dostane (2010), Best of Konserler (2015), Tam Bana Göre (2019) ile devam etmiştir. Haluk Levent son olarak 2021 yılında Vasiyet isimli çalışmasını yayınlamıştır.

 

 

 


07.02.2023