Aras Aydın Kaçış Dizisinin Kadrosunda Yer Alacak


Son olarak ATV ekranlarında yayınlanan İkimizin Sırrı dizisi ile gönülleri fethetmeyi başaran genç oyuncu Aras Aydın’ın yer alacağı yeni proje açıklandı. Aydın, Disney Plus’ın 2022 yılı içerisinde izleyici ile buluşturmayı planladığı Kaçış isimli dizide yer alacak. Aras Aydın kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır? Aras Aydın dizileri nelerdir? Kaçış dizisinin konusu nedir ve oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor? İşte ayrıntılar…

 

Aras Aydın son olarak ATV ekranlarında yayınlanan İkimizin Sırrı isimli dizide Alp Karahun karakterini canlandırmıştı. Başrollerini Leyla Feray ile birlikte paylaştığı dizi talihsiz bir şekilde 10. bölümü ile yayından kaldırılmıştı. Kısa sürmesine rağmen oldukça başarılı bir performans sergileyen Aydın, dizi severlerin dikkatini çekmeyi başarmıştı.

 

Disney Plus’ın Yeni Dizisi Kaçış

 

Aydın bu defa gerçekten iddialı bir proje ile ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Disney Plus’ın Türkiye pazarında attığı önemli adımlardan bir tanesi olan Kaçış dizisi 2022 yılına damgasını vuracak işlerden birisi olacak gibi görünüyor.

 

Çekimleri Gaziantep ilinde gerçekleştirilen dizinin başrollerini İrem Helvacıoğlu ve Engin Akyürek paylaşıyor. Geçtiğimiz günlerde usta tiyatrocu Levent Ülgen’in de dizinin kadrosuna dâhil olduğu açıklandı. İlk sezonunda 8 bölümün yer alacağı dizinin diğer açıklanan oyuncuları arasında Leyla Tanlar, Serkan Genç, Onur Bay, Adem Yılmaz, Aziz Çapkurt ve Sezgin Uzun Bekiroğlu yer alıyor. İki savaş muhabirinin sınırdaki hayatlarına odaklanacak dizinin yapımcılığını ise O3 Medya ve Same Film üstleniyor.

 

 

Aras Aydın Kimdir?

 

2 Temmuz 1989 tarihinde Eskişehir’de doğan Aras Aydın, 2012 yılından bu yana etkin bir şekilde sanat yaşamının içerisinde yer almaktadır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Aydın, televizyon dünyasına ilk adımını 2010 yılında yayınlanan Öğretmen Kemal isimli dizi ile atmıştır.

 

 

2012 yılında Şefkat Tepe dizisine konuk olan Aydın, sonrasında Saklı Kalan (2014), Kiraz Mevsimi (2014 – 2015) ve İnadına Aşk (2014 – 2015) dizilerinde yardımcı oyuncu olarak yer almıştır. Kariyerinin ilk başrol deneyimini 2016 yılında yayınlanan N’olur Ayrılalım dizisi ile elde eden oyuncu, Altınsoylar (2016), Masum Değiliz (2018), İkimizin Sırrı (2021) gibi dizilerde de başrol olarak görev almıştır.

 

2016 yılında vizyona giren Oğlan Bizim Kız Bizim isimli film ile sinema dünyasına adımını atan oyuncu, 2020 yılında yayınlanan yönetmenliğini Tunç Şahin’in yaptığı İnsanlar İkiye Ayrılır isimli filmde başrol oyuncusu olarak yer almıştır.

 

 


13.01.2022