Ateş Kuşları Dizisinin Yıldızı İlayda Alişan Kimdir?


Kariyer basamaklarını hızla tırmanan genç yıldızı biraz daha yakından tanıyalım. İlayda Alişan kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır?

 

İlayda Alişan, şu sıralar ATV ekranlarında yayın hayatına başlayan Ateş Kuşları dizisiyle adından söz ettiriyor. Genç yaşına rağmen oldukça başarılı projelerde yer alan Alişan, pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Kariyer basamaklarını hızla tırmanan genç yıldızı biraz daha yakından tanıyalım. İlayda Alişan kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte detaylar...

 

2023 yılının ilk haftalarında yayın hayatına başlayan Ateş Kuşları dizisi, oldukça başarılı devam ediyor. Sıra dışı konusuyla dikkatleri çeken dizi, Bozdağ Film imzasıyla yayınlanıyor. İlayda Alişan dizide Gülayşe isimli karakteri canlandırıyor. Oldukça başarılı performans sergileyen oyuncu başrolleri genç ve ünlü isimlerle paylaşıyor.

 

İlayda Alişan kimdir

 

İlayda Alişan Kimdir?

 

26 Şubat 1996 tarihinde dünyaya gelen İlayda Alişan, 2011 yılından bu yana sanat dünyasının içerisindedir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü mezunu olan oyuncu, hızlı yükselen isimler arasındadır.

 

Küçük yaşlardan bu yana ajanslar aracılığıyla televizyon dünyasında olan Alişan, pek çok dizide rol almıştır. Aynı zamanda sinema ve reklam alanında da çalışan oyuncu, ünlü markaların reklam yüzü olmuştur.

 

İlayda Alişan Hangi Dizilerde Rol Aldı?

 

İlayda Alişan’ın televizyon dünyası ile tanışması 2011 yılında Bir Çocuk Sevdim dizisiyle başladı. Ardından Gönül Hırsızı (2013), Benim Adım Gültepe (2014), Serçe Sarayı (2015), Bana Sevmeyi Anlat (2016), Rüya (2017) dizilerinde rol aldı.

 

İlayda Alişan kimdir

 

2017 yılında Çukur dizisinin kadrosuna dahil olarak büyük bir çıkış yakaladı. Dizide 2021 yılına kadar Akşın Koçovalı karakterini canlandırdı. Aynı yıllarda Şampiyon dizisinin kadrosunda da yer aldı. 2021 yılında Masumiyet dizisiyle ilk başrol deneyimini yaşadı. Aynı yıl Kırmızı Oda dizisine ve O Ses Türkiye Yılbaşı Özel programına konuk oldu.

 

2022 yılında Seversin isimli dizide yer alan oyuncu, şu sıralar Ateş Kuşları dizisiyle ekrana geliyor. İlayda Alişan, aynı zamanda pek çok internet dizisinde de oynadı. Hakan Muhafız, Terapist, İyi Adamın 10 Günü, Ölüm Kime Yakışır gibi dizilerin kadrosundaydı. Aynı zamanda 2022 yılında Varolant isimli oyun ile sahne aldı.

 

İlayda Alişan genç yaşına rağmen pek çok ödül kazandı ve aday gösterildi. Altın Kelebek, Altın 61 Ödülleri, İnflow Awords gibi yarışmalardan ödülle döndü. Karadeniz Teknik Üniversitesi Medya Ödülleri ve Türkiye Gençlik Ödülleri’nde aday oldu.

 

 

 


27.01.2023