Haluk Levent Hatay’da Kaza Geçirdi


AHBAP derneğinin kurucusu sanatçı Haluk Levent, Hatay’dan Pazarcık ilçesine doğru giderken kaza geçirdi. Ünlü isim depremin merkez üssü olan ilçeye dayanışma için gidiyordu.

 

AHBAP derneğinin kurucusu sanatçı Haluk Levent, Hatay’dan Pazarcık ilçesine doğru giderken kaza geçirdi. Ünlü isim depremin merkez üssü olan ilçeye dayanışma için gidiyordu. Ancak geçirdiği bir trafik kazası sonrası tedavi altına alındı. Haberin detaylarını içeriğimizde bulabilirsiniz. İşte detaylar…

 

Merkez üssü Kahramanmaraş olan iki büyük depremin ardından AHBAP kurucusu Haluk Levent, soluğu bölgede aldı. Depremzedelerle hem dayanışma içerisinde olan hem de yardım toplayan Levent, bölge halkının kurtarıcısı oldu. Ünlü sanatçı ilk günden bu yana canını dişine takarak çalışmaya devam ediyor.

 

haluk levent kaza

 

Levent, 14 Şubat günü Hatay’dan Kahramanmaraş’ın ilçesi olan Pazarcık’a doğru yola çıkmıştı. Ancak yolculuk sırasında ufak çaplı bir trafik kazası geçirdi. Hemen tedavi altına alan ünlü sanatçının durumunun iyi olduğu öğrenildi. Yaşadığı talihsizliği sosyal medya hesabından duyuran Levent’e çok sayıda geçmiş olsun mesajı yağdı.

 

İşte Haluk Levent’in mesajı:

 

haluk levent kimdir

 

Haluk Levent, ikinci el kıyafet gönderen vatandaşlarımıza da seslenmeyi unutmadı. Çok sayıda vatandaşımız deprem bölgesine kıyafet gönderdi. Ancak bu kıyafetlerin pek çoğunun kullanılamaz durumda olduğu ortaya çıktı.

 

İkinci el kıyafetlerin yıkanması için yeterli bir sistemin olmadığını belirten Levent, eşyaları çöpe atmakla uğraştıklarını ifade etti. Yardımseverlerin kışlık mont veya kullanılabilir kıyafetlere ihtiyaç olduğunu belirtti.

 

Türk rock müziği sanatçısı Haluk Levent, AHBAP derneğini 2017 yılında kurdu. Platform ismiyle faaliyetlerine başlayan dernek, öğrencilere destek olma amacıyla çalışmalarına başladı. Kısa sürede halkın güvenini kazanan dernek giderek faaliyet alanlarını genişletti.

 

Medikal cihazlara ve ilaçlara ulaşamayanlara hizmet ederek çalışmalarını sürdürdü. Çeşitli etkinlikler, kampanyalar ve organizasyonlarla sürdürülebilir çözümler üretmeye başladı. Giderek büyüyen AHBAP, her türlü acil durumlarda halkın en büyük destekçisi oldu.

 

haluk levent kimdir

 

Covid 19 pandemisi döneminde yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara umut oldu. Kahramanmaraş depreminde de bölge halkını yalnız bırakmadı. Aralarında çok sayıda ünlü ismin yer aldığı bir ekiple büyük miktarlarda bağış toplandı.

 

Haluk Levent, AHBAP ile devam ettiği çalışmaları boyunca müzik kariyerini bırakmadı. Son albümü olan Vasiyet, 2021 yılında Pasaj Müzik etiketiyle piyasa sürüldü. Bu, 1993 yılında başlayan müzik kariyeri boyunca 19. albümü oldu.

 


14.02.2023