Hande Erçel Yılın En İyi Global Kadın Oyuncusu Seçilerek Uluslararası Başarı Kazandı


Sen Çal Kapımı dizisi ile adını tüm dünyada duyuran Hande Erçel, geçtiğimiz günlerde düzenlenen 2021 Global Nubia Awards’da (GNA) Scarlett Jhonsson, Emily Blunt gibi isimleri geride bırakarak birinci seçildi. Hande Erçel kimdir? Hande Erçel nereli? Hande Erçel kaç yaşında?

 

Hande Erçel son yıllarda Türkiye’nin adından en çok söz ettiren kadın oyuncuları arasında yer alıyor. 8 Temmuz 2020 tarihinden bu yana yayınlanan Sen Çal Kapımı dizisi ile büyük bir üne kavuşan oyuncu, dizide canlandırdığı Eda Yıldız Bolat karakteri ile 2021 yılında düzenlenen 47. Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu dalında aday gösterildi.

 

FOX TV’de yayınlanan dram ve romantik komedi türündeki Sen Çal Kapımı en çok izlenen diziler arasında yer alıyor. Hande Erçel’in Kerem Busin ile başrollerini paylaştığı dizinin başarısı üzerinde etkisi oldukça büyük.

 

Geçtiğimiz günlerde Hande Erçel’in adı IMDB’nin paylaştığı 2021 yılının 28 – 30 yaş arası en seksi kadınlarının paylaşıldığı listesiyle anılmıştı. ABD’li oyuncu ve manken Kate Upon’un birinci olduğu listede Hande Erçel ikinci sırada yer almıştı. Aynı listede Çukur dizisinin sevilen oyuncu Beste Kanar ise 18. sırada yer almıştı. IMDB’nin paylaştığı listede Kate Upon, Erica Manni, Selena Gomez, Christen Harper, Jodie Comer, Angeline Appel, Kara Del Toro, Elizabeth Lail gibi ünlü isimler yer alıyor.

 

Hande Erçel’in ismi bu defa da Global Nubia Awards (GNA) ile duyuldu. Dünyanın dört bir yanından en iyi ve en etkili kadın oyuncuları tanımak için düzenlenen yarışmada Yılın En İyi Global Oyuncusu ödülü veriliyor. Scarlet Jhonsson, Emily Blunt, Phoebe Dynevor, Elçin Sangu, Deepika Padukone, Emily Blunt gibi isimlerin yer aldığı listede Hande Erçel 56 ülkeden gelen oylarla birinci seçildi.

 

 

Hande Erçel kimdir?

 

24 Kasım 1993 tarihinde Balıkesir’in Bandırma ilçesinde doğan Hande Erçel, 2012 yılında Azerbaycan’da yapılan güzellik yarışmasında ikinci seçildi. Oyunculuk ve modellik yapan Erçel 2012 – 2013 yılları arasında ATV’de yayınlanan Tatar Ramazan dizisi ile televizyon dünyasına adım attı. Sonrasında Çalıkuşu, Güneşin Kızları, Aşk Laftan Anlamaz, Siyah İnci, Azize gibi televizyon dizilerinde rol aldı. Erçel halen Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları bölümünde eğitim hayatını sürdürmektedir.

 

 


16.11.2021