Kerem Alışık Kimdir, Nerelidir ve Kaç Yaşındadır?


Şu sıralar Sipahi dizisiyle adından söz ettiren Kerem Alışık’ı biraz daha yakından tanıyalım. Kerem Alışık kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır?

 

Kerem Alışık hiç kuskusuz Türkiye’nin en ünlü oyuncularından birisi. Yıllara meydan okuyan Alışık halen ekranlarda kendisini göstermeye devam ediyor. Şu sıralar Sipahi dizisiyle adından söz ettiren Kerem Alışık’ı biraz daha yakından tanıyalım. Kerem Alışık kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte detaylar...

 

Kerem Alışık şu sıralar Show TV ekranlarının sevilen dizisi Sipahi’de rol alıyor. Dizide Yıldırım Bozok isimli karakteri canlandıran ünlü oyuncu, oldukça başarılı bir performans sergiliyor. Televizyon ekranlarından bir süredir uzak olan Alışık, iddialı bir dönüş yaptı. Yeniden gündem olan Kerem Alışık’ı tanıyalım...

 

kerem alışık kimdir

 

Kerem Alışık Kimdir?

 

5 Haziran 1960 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Kerem Alışık, 80’lerden bu yana sanat dünyasının içerisindedir. Sanatçı bir ailede doğan Alışık, küçük yaşlardan itibaren oyunculuğa yöneldi.

 

1988 ile 1993 yılları arasında Sibel Turnagöl ile evlilik yaşadı. 1988 yılında dünyaya gelen Sadri isimli bir oğlu vardır.

 

Kerem Alışık Hangi Dizilerde Oynadı?

 

Kerem Alışık’ın dizi kariyeri 1996-97 yılları arasında Star TV’de yayınlanan Fırtınalar ile başladı. Hemen ertesi yıl Oyun Bitti isimli dizinin kadrosuna dahil oldu. Dizi kariyeri Zehirli Çiçek, Baykuşların Saltanatı, Böyle Mi Olacaktı? ile devam etti.

 

7 yıllık aranın ardından Kartallar Yüksek Uçar dizisiyle televizyon ekranlarına geri döndü. 2013 yılında yayın hayatına başlayan Ben Onu Çok Sevdim dizisine kadar başka projede rol almadı.

 

2017-2018 yıllarında Kara Sevda, 2018-2021 yıllarında Biz Zamanlar Çukurova dizilerinde rol aldı. Son olarak Sipahi dizisinin kadrosuna dahil oldu.

 

Kerem alışık kimdir

 

Kerem Alışık Hangi Filmlerde Rol Aldı?

 

Kerem Alışık’ın sinema kariyeri 1988 yılında vizyona giren Ah Nalan Ah filmiyle başladı. Ardında Dansöz, Hoşgeldin Hayat, Hababam Sınıfı Askerde, Sadrazamın Askerleri filmlerinde rol aldı.

 

2011 yılında vizyona giren 72. Koğuş filminde Berbat isimli karakteri canlandırdı. 2015 yılında Şartlı Tahliye, 2018 yılında Arif V 2016 filmlerinde yer aldı. Son olarak 2023 yılında vizyona girecek 49 isimli filmin kadrosundaydı.

 

 

 

 

 


16.01.2023