Kıbrıs: Zafere Doğru Dizisinin Konusu Nedir? Oyuncuları Kimler?


TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Kıbrıs: Zafere Doğru, hem oyuncu kadrosu hem de hikâyesi ile seyirciyi şaşırtmayı başaran yapımlardan birisi oldu. İlk sezonu Bir Zamanlar Kıbrıs adıyla yayınlanan dizinin ikinci sezonunun finaline az bir zaman kaldı. Pek çok yakın dönem tarih dizisinin arasından sıyrılmayı başaran Kıbrıs: Zafere Doğru’ya biraz daha yakından bakalım. İşte detaylar…

 

İlk olarak 15 Ekim 2021 tarihinde TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşan Kıbrıs: Zafere Doğru dizisinin yeni bölümü (21. Bölüm) 14 Ocak 2022 tarihinde yayınlanacak. Dizinin ikinci sezonunun son bölümü (24. Bölüm) ise 4 Şubat 2022 tarihinde yayınlanacak. Dizinin 3. sezonu hakkında henüz bir açıklama gelmedi fakat 24. bölümü ile ekranlara tamamen veda edeceği tahmin ediliyor.

 

İlk sezonu Bir Zamanlar Kıbrıs adıyla yayınlanan dizi 1 Nisan 2021 tarihinde yayın hayatına başlamıştı. 3 Haziran 2021 tarihinde yayınlanan 9. bölümü ile ilk sezon finalini yapmıştı. Reyting karşılaştırması yapıldığında ise dizinin ilk sezonunun daha çok izlendiği görülüyor.

 

 

Kıbrıs: Zafere Doğru Dizisinin Yapım Ekibi

 

Çekimleri Ankara ve Kıbrıs’da gerçekleşen dizinin yapım sorumluluğunu TMC Film üstlenirken, yapımcı olarak Erol Avcı görev aldı. Dizinin iki sezonunun da senaryosunu Başar Başaran ve Emre Özdür birlikte yazdılar. Dizinin ikinci sezonunun yönetmenliğini Osman Taşçı ve Barış Erçetin yaptı. İlk sezonda ise yönetmen koltuğunda Hakan İnan yer alıyordu.

 

Kıbrıs: Zafere Doğru Dizisinin Oyuncu Kadrosu

 

Dizinin ana karakterlerini canlandıran oyuncular arasında Ahmet Kural (Kemal Dereli), Pelin Karahan (İnci Dereli), Serkan Çayoğlu ( Bereli – Ankaralı – Ali İhsan Cenkeri),  Gülper Özdemir (Doktor Ayşe İnan), Devrim Saltoğlu (Rauf Denktaş) ve Tayanç Ayaydın (Nikos Sampson) yer alıyor.

 

Ayrıca Nebil Sayın, Emre Törün, Hakan Küçükçetin, Miray Aydın, Deniz Baytaş, Hakan Güner, Bade Arazlı, Sümeyra Koç, Demir Karahan gibi isimler de oyuncu kadrosunda görev alıyor.

 

 

Kıbrıs: Zafere Doğru Dizisinin Konusu

 

Kıbrıs’ta Türkler ve Rumlar 1963 yılında sorunsuz bir şekilde yaşarlarken Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile birlikte Türk aileler saldırıya uğramaya başlar. Siyasi alt yapısı olan bu olaylara odaklanan Kıbrıs Zafere Doğru dizisi; adadaki Türk halkının, mücahitlerin ve Türkiye’den gelen kahramanların hikâyesini anlatıyor.

 

Kaçırmak istemeyenler için Kıbrıs: Zafere Doğru dizisinin yeni bölümü her hafta Cuma akşamı saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor.

 


14.01.2022