Meme Kanseriyle Mücadeleyi Kazanan Canan Ergüder Yeni Dizi İle Ekranlara Geri Dönüyor


Son olarak Star TV’de yayınlanan Menajerimi Ara isimli dizinin başrol oyuncuları arasında yer alan Canan Ergüder yeniden setlere dönüyor. 2021 Nisan ayı itibariyle meme kanseri tedavisine başlayan Canan Ergüder Menajerimi Ara dizisinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Zor günleri aşan oyuncu şimdilerde Show TV için hazırlanan Oğlum isimli dizinin setinde yer alıyor.

 

Ay Yapım imzalı Menajerimi Ara isimli dizide Feris Dikmen isimli karakteri canlandıran ve dizinin başrol oyuncuları arasında yer alan Canan Ergüder, kendisine meme kanseri teşhisi konmasının ardından senaryoda değişiklik yapılmış ve diziden ayrılmıştı. Diziden 35. bölüm itibariyle ayrılan Canan Ergüder’in tedavisi 2021 Nisan ayından bu yana sürüyordu.

 

Uzun süredir kemoterapi gören Canan Ergüder geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından tedavisinin bittiğine dair paylaşım yapmıştı. Tedavi süreci ile gelişmelere dair sosyal medyadan sık sık paylaşım yapan Ergüder destek olan herkese teşekkür etmişti.

 

 

Tedavisinin bitmesinin ardından saçlarına veda ettiği son görüntüsünü paylaşan Ergüder kötü günleri geride bıraktı. Çalışmanın iyi geldiğini söyleyen Ergüder tedavisinin başlamasından bir hafta öncesine kadar setlerde kalmaya devam etti ve tedavisi biter bitmez de geri dönüyor.

 

Oğlum Dizisi

 

Canan Ergüder, Show TV’de yayınlanacak Ay Yapım imzalı Oğlum isimli dizide rol alacak.  Ergüder dizide Pedagog olan Demet isimli bir kadını canlandıracak. Çekimleri devam eden Oğlum dizisinin yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız oturuyor. Oğlum dizisi dar gelirli bir ailenin 6 yaşındaki çocukları Kaan ile maddi durumu daha iyi olan bir ailenin çocuğu Cem’in tesadüfen yollarının kesişmesine ve sonrasında ortaya çıkan korkunç bir olaya odaklanıyor.

 

 

 

Canan Ergüder Kimdir?

 

15 Temmuz 1977 tarihinde İstanbul’da doğan Canan Ergüder, oyuncu Kenan Cahit Ece ile evlidir ve bir oğulları vardır. Ergüder lise eğitiminin ardından Franklin and Marshall College’de tiyatro alanında eğitimi aldı. Sonrasında The New School University Actors Studio Drama Program’dan yüksek lisans derecesiyle mezun olan Ergüder Londra’da pek çok ünlü isimle çalıştı ve eğitimler aldı.

 

Canan Ergüder Binbir Gece, Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi, Galip Derviş, Yıldızlar Şahidim, Menajerimi Ara, Güllerin Savaşı gibi ünlü dizilerin yanı sıra pek çok sinema filminde ve tiyatro oyununda rol aldı. 2007 yılında düzenlenen Uluslararası Hoboken Film Festivali’nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ve 13. Afife Tiyatro Ödülleri’nde (2009) “Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncusu” ödüllerine layık görüldü.

 

 


23.11.2021