Neslihan Atagül Kimdir? Hangi Dizilerde Oynadı?


Güzelliği ve yeteneğiyle herkesi kıskandıran Neslihan Atagül’ü biraz daha yakından tanıyalım. Neslihan Atagül kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır?

 

Türkiye’nin en sevilen oyuncularından olan Neslihan Atagül, kısa sürede büyük bir üne ulaştı. Genç yaşına rağmen elde ettiği bu başarı, başta sanat çevresi olmak üzere herkesi şaşırttı. Güzelliği ve yeteneğiyle herkesi kıskandıran Neslihan Atagül’ü biraz daha yakından tanıyalım. Neslihan Atagül kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte detaylar…

 

Neslihan Atagül, şu sıralar Star TV ekranlarında yayınlanan Gecenin Ucunda dizisiyle adından söz ettiriyor. Dizide Macide isimli karakteri canlandıran Atagül, başrolü Kadir Doğulu ile paylaşıyor. Oldukça başarılı bir performans sergileyen genç oyuncu, öncesinde de pek çok başarılı projede yer aldı. Aynı zamanda çok sayıda prestijli ödülün de sahibi oldu.

 

neslihan atagül kimdir

 

Neslihan Atagül Kimdir?

 

20 Ağustos 1992 tarihinde dünyaya gelen Neslihan Atagül, 2006’dan bu yana sanat dünyasının içerisindedir. Yeditepe Üniversitesi mezunu olan Atagül; sinema, dizi ve reklam filmlerinde rol almıştır. 2016 tarihinde Kadir Doğulu ile dünya evine girmiştir. Şu sıralar eşi ile aynı dizinin başrollerinde yer almaktadır.

 

Neslihan Atagül Hangi Dizilerde Rol Aldı?

 

Neslihan Atagül’ün televizyon kariyeri, 2006 yılında Kanal D’de yayınlanan Yaprak Dökümü ile başladı. 2010 yılına kadar devam eden dizide “Deniz Başsoy” isimli karakteri canlandırdı. Oldukça başarılı bir performans sergileyen Atagül, 2011 yılında Canım Babam isimli dizide ilk başrol deneyimini yaşadı. 2011-2013 yıllarında ATV ekranlarında yayınlanan Hayat Devam Ediyor dizisinin kadrosuna dâhil oldu.

 

2013-2014 yıllarında FOX TV ekranlarında yayınlanan Fatih Harbiye dizisindeki rolüyle çok sevildi. 2 sezon boyunca dizinin ana karakterlerinden “Neriman Solmaz’ı” canlandırdı. 2013 yılında Beyaz Show programına, 2015 yılında Üç Adam dizisine konuk oldu.

 

neslihan atagül nereli

 

2015 yılında hızlı bir dönüş yaparak Kara Sevda dizisinin kadrosunda yer aldı. 2017 yılına kadar Nare Çelebi karakterini canlandırdı. 2019-2021 yıllarında bir başka başarılı dizi ola Sefirin Kızı’nın kadrosuna dâhil oldu. 2018 yılında PuhuTV’de yer alan Dip, 2022 yılında Netflix için çekilen Ah Belinda internet dizilerinde rol aldı.

 

Neslihan Atagül Hangi Filmlerde Rol Aldı?

 

Neslihan Atagül, beyazperdeyle henüz kariyerinin başındayken tanıştı. İlk olarak 2006 yılında vizyona giren İlk Aşk filminde rol aldı. 2011 yılında Araf, 2015 yılında ise Senden Bana Kalan filmlerinde rol aldı.

 

 

 


10.01.2023