Uyanış: Büyük Selçuklu Canlı İzle


Uyanış: Büyük Selçuklu Canlı İzle

TRT 1 Canlı İzleTRT 1’in yeni sezondaki iddialı dizilerinden Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi pazartesi akşamları ekranlara gelmeye devam ediyor. Dizi geniş bir prodüksiyon ve usta oyunculardan kurulu kadrosuyla pazartesi akşamları reyting sıralamasında zirveyi kimseye kaptırmıyor. Akli Film imzalı dizinin yönetmenliğini Emre Konuk, senaristliğini ise Serdar Özonalan yapıyor.

 

Başrollerinde Buğra Gülsoy, Hatice Şendil, Gürkan Uygun, Ekin Koç gibi isimlerin yer aldığı Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi TRT 1’in bu sezonki dönem dizilerinden. Dizinin oyuncuları özel olarak at binme, ok atma, kılıç kullanma eğitimi almıştır.

 

 

>>> UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU TEK PARÇA FULL İZLE <<<

 

Uyanış: Büyük Selçuklu

 

Uyanış: Büyük Selçuklu Konusu

 

Aşkla, sırla ve mücadelenin birbirine bağlı olduğu destansı bir yolculuk. Anadolu’nun kapılarını açan Selçuklu Sultanı Alparslan’ın ölümünden sonra Sultan Melikşah tahta geçer. Tahta geçtiği ilk gün çok sevdiği Kıpçak Hatunu Başlu’yu doğum sırasında kaybettiği haberini de alır. Selçuklu – Kıpçak düşmanlığı nedeniyle yeni doğan bebek, devlet için tehlike arz ediyordur. Melikşah için zor bir durum olsa da ondan bir daha haber alamamak için bebeği Nizamülmülk’e teslim eder.

 

Sultan Melikşah, Alparslan’dan devraldığı devletin gücünü doruklara çıkarır. Fakat artan bu güç ona hem devletin içinde hemde dışında bir çok düşman kazandırır.

 

Buğra Gülsoy

 

Doğumundan ölümüne kadar tek gayesi devletine hizmet etmek olan Sencer, yıllarca aldığı eğitimlerin sonundan Sultan Melikşah’ın fedaisi konumuna gelir. Nizamülmülk’ün en güvenilen adamlarından olan Sencer, devleti için her türlü göreve hazırdır.

 

Melikşah ve Sencer her türlü zorlukla devletleri için mücadele ederken, en büyük destekçileri Nizamülmülk gibi devlet adamları, Gazali gibi alimler, Ömer Hayyam gibi bilim adamları, Yusuf Hamedani gibi irfan sahibi kişiler olacaktır. Diğer yandan Karahanlı haneden soyundan gelen Terken, Melikşah’ın hatunu olma gücüyle devlete hakim olmaya çalışacaktır. Fakat onun bu isteklerinin karşısında devletin Baş Hatunu olan Sultan Melikşah’ın anası Seferiye, Melikşah’ın oğlu Tapar’ın hatunu Gevher ve saraya gelişiyle dengeleri değiştirmiş, asil Türkmen kızı Elçin vardır.

 

Selçıkluyu yıkmaya yeminli, Hasan Sabbah, devlete hakim olmak için türlü türlü entrikalar kuran Terken ve hepsinin ortasında Sencer’in Turna ile yaşayacağı fırtınalı aşk...

 

 

Ekin Koç

 

Uyanış: Büyük Selçuklu Oyuncu Kadrosu

 

Buğra Gülsoy – Melikşah

Hatice Şendil – Terken Hatun

Gürkan Uygun – Hasan Sabbah

Ekin Koç – Ahmed Sencer

Leyla Lydia Tuğutlu – Elçin Hatun

İlker Kızmaz – Arslantaş

Mehmet Özgür – Nizamülmülk

Çiğdem Selışık Onat – Seferiye Hatun          

 

Dizinin tüm bölümlerini ve yeni bölümlerinin takibini sitemizden yapabilirsiniz. Uyanış: Büyük Selçuklu pazartesi akşamları saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında.


24.10.2020