Yürek Çıkmazı Dizisinin Yıldızı İrem Helvacıoğlu Kimdir?


Son yıllarda oldukça başarılı bir performans sergileyen İrem Helvacıoğlu’nu yakından tanıyalım. İrem Helvacıoğlu kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır?

 

İrem Helvacıoğlu, genç yaşına rağmen kısa sürede büyük bir üne sahip oldu. Tüm Türkiye’deki dizi severler tarafından takip edilen oyuncu, Yürek Çıkmazı dizisiyle dikkatleri topladı. Son yıllarda oldukça başarılı bir performans sergileyen İrem Helvacıoğlu’nu yakından tanıyalım. İrem Helvacıoğlu kimdir, nerelidir ve kaç yaşındadır? İşte detaylar…

 

Yürek Çıkmazı, TRT 1 ekranlarının sevilen dizileri arasında yer alıyor. Gold Film imzalı dizide Mesut Akusta, Alp Navruz, Ayça Bingöl gibi pek çok ünlü isim bulunuyor. Dram türündeki dizide İren Helvacıoğlu, “Zeynep” isimli karakteri canlandırıyor. Bir roman uyarlaması olan dizideki rolüyle oldukça beğeni topladı.

 

irem helvacıoğlu kimdir

 

İrem Helvacıoğlu Kimdir?

 

2 Şubat 1990 tarihinde Almanya’da dünyaya gelen İrem Helvacıoğlu, 2010 yılından bu yana sanat dünyasındadır. Selanik avukatlarından olan bir dedenin torunu olan Helvacıoğlu, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim aldı. Kısa süreli sanat kariyeri içerisinde pek çok dizi ve sinema filminde rol aldı. Aynı zamanda çok sayıda ödülün de sahibi oldu.

 

İrem Helvacıoğlu Hangi Dizilerde Rol Aldı?

 

İrem Helvacıoğlu’nun televizyon dünyasıyla tanışması 2010 yılında Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisiyle başladı. Yardımcı oyuncu olarak yer aldığı dizide canlandırdığı “Narin” karakteri oldukça beğenildi. Ardından 2012 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Nurbahar Hatun karakterini canlandırdı.

 

irem helvacıoglu kimdir

 

2013-2014 yılında Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde yer alarak adını geniş bir kitleye duyurdu. Kariyerine Güneşin Kızları (2015-2016), No 309 (2016-2017) dizileriyle devam etti. 2018-2019 yıllarında yayınlanan Sen Anlat Karadeniz dizisiyle ilk başrol deneyimini yaşadı. Dizide Ayliz Göksu isimli karakteri canlandırdı.

 

Seni Çok Bekledim (2021), Baş Belası (2021), Annenin Sırrıdır Çocuk (2022) dizileriyle kariyerine devam etti. İrem Helvacıoğlu 2023 yılının ilk aylarında kendisini Yürek Çıkmazı dizisiyle gösteriyor. Ayrıca 2022 yılında yayın hayatına başlayan Kaçır isimli internet dizisinde yer alıyor.

 

İrem Helvacıoğlu Hangi Filmlerde Rol Aldı?

 

İrem Helvacıoğlu sinema dünyasıyla 2014 yılında vizyona giren Aşk Dili isimli film ile tanıştı. 2016 yılında vizyona giren Organik Aşk Hikayeleri filmiyle beyazperdede ilk başrol deneyimi yaşadı. Ardından Babası (2017), Kızım ve Ben (2018), Eflatun (2020) filmlerinde rol aldı.

 

 

 


17.01.2023