TRT Müzik Canlı İzle

tam ekran!

TRT Müzik

Türkiye'nin resmi radyo ve televizyon kurumu olan TRT'nin müzik üzerine açtığı TRT Müzik, 2009 yılında yayına girdi. Daha önce TRT tarafından kurulan pek çok korunun verdiği tecrübe ile, oldukça kaliteli yayın yapan TRT Müzik, kapsamlı bir şekilde kendini geliştirmeye devam ediyor. Kanalda yer alan onlarca program harici, eski video klipler de ekrana gelmekte. Yayınların çoğunluğu Türk Sanat Müziği üzerine olan TRT Müzik, aynı zamanda Türk Halk Müziği ve pop müzik yayınları da yapmakta. Çeşitliliği oldukça geniş olan program skalası sayesinde, ülkemizde en çok izlenen müzik kanalı olma özelliğine sahip.


Aynı zamanda devlet sanatçıları yetiştiren ve Türk Sanat Müziğini destekleyen TRT, kurulan bu müzik kanalı sayesinde, bu tarz çalışmalarına çok daha rahat devam ediyor. Kaybolmaya yüz tutan değerleri ve giderek daha az dinlenen geleneksel müzikleri ekranlara getiren TRT, her yaştan izleyiciye hitap ettiği kadar, yaşça daha büyük insanlara ulaşmayı da hedefliyor. Kanalın halk ve sanat müziği yayınları, genellikle yaşça daha olgun insanlar tarafından izlenmekte. TRT Müzik, TRT'ye ait radyo kanalları ile ortak yayınlara da yer veriyor. İçerikleri çok kapsamlı olan bu kanalda yer alan tüm programlar TRT'ye ait stüdyolarda çekilmekte. Genel merkezi ve yönetimi TRT'ye bağlı olarak Ankara'dan gerçekleştirilen TRT Müzik, SD kalitede ekrana geliyor.


TRT Müzik, aynı zamanda çok sayıda sosyal sorumluluk projesi de düzenlemekte. Bunların en başında, gelirlerinin bir kısmı hayır kurumlarına bağışlanan TRT Müzik Ödülleri geliyor. 2011 yılında ilk kez düzenlenen TRT Müzik Ödülleri, yayınlandığı yıl oldukça geniş bir kitleye ulaşmayı başardı. Türkiye çapında popüler olan TRT Müzik Ödülleri, yayın gününde reyting rekorları kırmayı başardı. Kanal, bu ödülleri her sene dağıtmak istese de, programın koordinatörü Necati Göksel'in istifası üzerine planlar değişmek zorunda kaldı. İkinci TRT Müzik Ödülleri için tüm hazırlıklar tamamlansa da, Göksel'in sağladığı popülerliğin yeniden elde edilemeyeceği korkusuyla düzenlenmedi. TRT Müzik, ülke genelinde yayın yapmakta. Buna ek olarak, dünyanın neredeyse her ülkesinden TRT Müzik izlemek mümkün. Türksat'a ait 2 uyduya ek olarak, Eutalsat, Galaxy, Intelsat gibi uydular üzerinden de yayınlar gerçekleştiriliyor. TRT Müzik, hedef olarak dünyada Türkçe konuşan herkese ulaşmayı amaç edinmiş. Bunun için yayın ülkelerini de oldukça geniş tutmakta. Türkiye'den TRT Müzik izlemek için, yine çok çeşitli platformlardan birini tercih edebilirsiniz. Uydu üzerindeki şifresiz yayına ek olarak, Digitürk 104, D-Smart 110, Kablo TV 155. kanaldan TRT Müzik'i izleyebilirsiniz. Buna ek olarak, Turkcell TV+ 134., Tivibu 160. kanalda TRT Müzik yayını mevcut. Kanalın karasal yayını ve analog kablo yayını da bulunuyor.


Etiketler : müzik kanalı, trt, trt müzik, tv izle
Kategori : Müzik

TRT Müzik PROGRAMLARI

İLETİŞİM
  • Ünvan TRT
  • Merkez İstanbul
  • Web http://trtmuzik.net.tr
  • E-mail [email protected]
  • Telefon 0212 259 72 75
  • Adres Ahmet Adnan Saygun Caddesi. No: 83. PK: 34347. Ulus – Beşiktaş / İstanbul
Müzik Kanalları