Viva TV Canlı İzle

tam ekran!

Viva TV

2000 yılında yayın hayatına başlayan Viva TV, ulusal boyunda yayın yapan Radyo Viva’nın bünyesinde, radyo kanalının televizyon ayağı olarak kuruldu. Kurulduğu andan itibaren müzik içerikli programlara ağırlık veren Viva TV, kurulduğu günden beri aynı kanal logosunu kullanmasıyla ve yayın akışını çok fazla değiştirmemesiyle dikkat çekiyor. Viva TV, kurulduğu günden itibaren oldukça olaylı değişimler geçirdi. 2000 yılında, Cine 5 kanalına bağlı olarak yayına giren Viva TV, Türksat yayın lisansı alabilmek için oldukça yüklü bir yatırım yaptı. Dönemde, Türkiye’de yükselişte olan Cine 5 tarafından kurulan, Cine+Digital platformunda, ücretli ve şifreli bir kanal olarak yayına başlayan Viva TV, bir süre sonra yayınlarını şifresiz olarak devam ettirmek zorunda kaldı. Kuruluşundan 2 sene sonra şifresiz olarak uydu yayınına geçen kanal, bu olaydan iki sene sonra el değiştirdi.


Kanalın sahibi olan Erol Aksoy’un borçları nedeniyle TMSF tarafından el koyulan kanal, 2010 yılında açık artırma ile Artı Televizyon’a satıldı. Viva TV ve kanala bağlı radyo frekansının tüm hakları, günümüzde Artı Televizyon’da bulunmaya devam ediyor. Kanal, Türksat uydusunun kapsama alanı doğrultusunda yayın yapmakta. Ülkemiz ile birlikte, tüm Avrupa’yı içine alacak şekilde, Rusya’nın bir bölümünden de izlenebilen Viva TV, yalnızca Türkçe dilinde yayın yapmakta. Kanal, kurulduğu dönemde bazı programlar yayınlamış olsa da, şu an uyguladığı yayın politikasında yalnızca müzik yayını gerçekleştiriyor. Yayınlanan bazı içeriklerde dış ses mevcut, bu tür yayınlarda sadece Türkçe dili kullanılmakta.


Kanalda yer alan yayın akışı, genel olarak Türkçe müzik ağırlıklı olsa da, müzik ödülleri gibi önemli etkinliklerin gerçekleştiği dönemde yabancı müziklere de yer vermekte. Kurulduğu yıllarda, uydu harici Kablo TV platformunda da yer alan Viva TV, günümüzde sadece Türksat uydusu üzerinden yayın gerçekleştiriyor. Kanalın herhangi bir karasal yayını da mevcut değil. Kanal, 2010 yılından beri yeni sahiplerinin yönetiminde, oldukça başarılı bir performans sergiliyor. Müzik kanalları arasında önemli reytinge sahip olan Viva TV, ortak çalıştığı radyo kanalı ile birlikte, alanında oldukça önemli bir kanal. Viva TV’nin diğer müzik televizyonlarından ayrılan bir diğer özelliği de Türksat uydusu üzerinde, uydu radyo frekansına sahip olması. Bu özelliği sayesinde, kanalın radyo frekansına, televizyon yayınının olduğu her noktadan ulaşmak mümkün.


Etiketler : müzik, viva canlı, canlı tv, televizyon izle, hd
Kategori : Müzik
İLETİŞİM
  • Ünvan Medya Ofisi Medya Planlama ve Satın Alma A.Ş
  • Merkez İstanbul
  • Web http://www.vivatv.com.tr
  • E-mail [email protected]
  • Telefon 0216 402 19 11
  • Adres Koşuyolu Mah. Gül Sok. Çamaş Sit. B Blok No: 3/9 Kadıköy - İstanbul
Müzik Kanalları