Masterchef Türkiye Canlı İzle


TV8’de yayınlanan Masterchef Türkiye isimli televizyon programını canlı izleyebilirsiniz. Masterchef Türkiye programı hakkında merak ettiğiniz her sorunun cevabını bulabilirsiniz. Masterchef Türkiye’nin sunucusu ve jüri üyeleri kim? Masterchef Türkiye’nin çekimleri nerede yapılıyor? Masterchef Türkiye programının formatı ne? Masterchef Türkiye’nin yeni bölümü ne zaman yayınlanıyor? Hepsi ve daha fazlasını canlitvizle.com izleyicileri için derledik. İşte ayrıntılar…

 

Aşçılık üzerine bir yarışma programı olan Masterchef Türkiye televizyon severler arasında oldukça revaçta bir yapım.  İlk olarak 14 Mart 2011 tarihinde yayınlanan Masterchef Türkiye TV8’in de en sevilen programları arasında yer alıyor.

 

Masterchef Türkiye Orijinal Yapım

 

İngiliz yazar, yönetmen ve yapımcı Franc Roddam tarafından yaratılan Masterchef isimli program ilk olarak 1990 yılında İngiltere televizyonlarında gösterime girdi. 2005 yılından bu yana ise BBC kanalında izleyici ile buluşuyor.

 

Türkiye’ye uyarlanan versiyonu 2011 yılında bir sezon Show TV’de yayınlandı ve 2018 yılından bu yana ise Acun Medya sponsorluğunda TV8 ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor.

 

Masterchef Türkiye Yapım Ekibi

 

Çekimleri İstanbul’un Sarıyer semtinde bulunan TV8 stüdyolarında gerçekleşen Masterchef Türkiye programının proje tasarımı İrem Kanan’a ait. Yürütücü yapımcılığını Uygar Ataş’ın üstlendiği programın sunuculuğunu ise Öykü Serter yapıyor.

 

 

Masterchef Türkiye Jüri Üyeleri

 

Masterchef Türkiye’nin jüri üyeleri arasında ünlü şefler, aşçılar ve restoran işletmecileri yer alıyor. 2011 yılında Show TV’de yayınlanan versiyonunda jüri üyeleri arasında Batuhan Piatti, Murat Bozok ve Erol Kaynar yer alıyordu. TV8’de yayınlanan versiyonunda ise Danilo Zanna, Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya jüri koltuğunda oturuyor. Türk aşçı ve sunucu olan Hazer Armani de daha önce jüri koltuğunda oturan isimler arasında yer alıyor.

 

 

>>>>>> MASTERCHEF TÜRKİYE CANLI İZLE <<<<<<

 

Masterchef Türkiye Formatı

 

Dünya Aşçılar Federasyonu tarafından ileri düzey aşçıları tanımlamak için kullanılan Masterchef kavramı, rekabet içeren yarışma programına taşınmıştır. Masterchef Türkiye’ye katılan yarışmacılar belirlenen süre içerisinde, kendilerine verilen eşit miktarlardaki malzemeler ile hedeflenen yemeği yapmak zorundadırlar. Hem Türk mutfağı hem de diğer ülke mutfaklarından lezzetlerin kıyasıya yarıştığı yarışmanın sonucunda ortaya çıkan yemekler jüri üyelerine sunulur. Jüri beğenisinden geçen aşçılar bir sonraki hafta için yarışma şansı elde ederken, başarısız olan bir kişi ise elenir.

 

Nisan 2021 tarihi itibariyle EXXEN’de de yayınlanmaya başlayan Masterchef Türkiye isimli yarışma programının yeni bölümünü pazartesi akşamları saat 20.00’de TV8 kanalında izleyebilirsiniz.

 

 


22.11.2021